Velkommen til the club icon

ICON - The Club

THE CLUB ICON er Klubbens nye holdkoncept i CAVE salen.

Timen er for alle, men i særdeleshed for dem, der elsker løb, cykling og styrketræning i en enhed.

THE CLUB ICON er for dig, der vil udfordres på hvert træningspas, og som ønsker at arbejde med cardio/pulstræning, samtidig med at du får styrket hele kroppen.

Vi træner i intervaller på Bodybike cykel, løbebånd og styrketræning på Fitbench med vægte, kettlebells og slamballs samt egen kropsvægt.

Du kan om ønsket benytte cykelsko med spd klamper under internallet på BodyBike cyklen.

På timen har du som deltager pulsbælte/pulsarmbånd på, og via IQNITER appen og skærmene i holdsalen, kan du således både under og efter timen, følge din træning og udvikling.

På THE CLUB ICON-timerne arbejder vi i pulszoner, som via IQNITER er tilpasset netop dig og din træningsform.

IQNITER pulsarmbånd /bælte kan købes i Klubben.

Første gang du prøver en ICON time, kan du selvfølgelig låne et pulsbælte.

Såfremt du ikke har egen pulsmåler, vil dine træningsvisninger og resultater dog ikke være tilpasset dine data og træningsmål.

Alle kan deltage på THE CLUB ICON og vi glæder os som altid til at træne sammen med dig.

Times varighed er 60 minutter.